REMMARE OCH KARAFF med propp, 18 delar för likör. Trelleborg 1900-talets mitt.

372299. REMMARE OCH KARAFF med propp, 18 delar för likör. Trelleborg 1900-talets mitt.

12 likörglas, höjd 12 cm. Karaff med propp, höjd total 27 cm. Vinröd cuppa och corpus med etsad dekor av vindruvor. Påklippt dekor av knoppar. 4 glas med etikettmärkning.

Smuts, förövrigt i gott bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 590