PINNSTOLAR, ett par, Luterma, Estland, 1900-tal.

372255. PINNSTOLAR, ett par, Luterma, Estland, 1900-tal.

Sitsar med pressad dekor. Märkta under sits. Olika i nyansen.
Sitthöjd 45 cm.

Bruksslitage, märken, ranka, färgrester undertill, fläckar, en med senare bemålning undertill, smärre skador/lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sitthöjd 45 cm.

Antal besök: 3 470