SPEGEL MED KONSOLBORD, Eden-spegel, Gustafs, förgyllt trä/marmor, 1900-tal.
372249. SPEGEL MED KONSOLBORD, Eden-spegel, Gustafs, förgyllt trä/marmor, 1900-tal.
Slipat spegelglas. Monogram på baksidan av krön JAE (J. A. Edenholm, Guldlistfabrik), även etikettmärkt med två etiketter.
Totalmått 164 x 58,5 cm.
Totalhöjd på konsolbord 52 cm.
Bruksslitage, smärre förgyllningssläpp, marmorskiva med avslag.
Totalmått 164 x 58,5 cm.