VEIKKO KERÄNEN. "Round midnight", skulptur, brons, signerad, 1900-talets senare hälft.

372240. VEIKKO KERÄNEN. "Round midnight", skulptur, brons, signerad, 1900-talets senare hälft.

På svart träsockel. Signerad på bas Keränen 4/8, samt märkt undertill.
Totalhöjd 44 cm.
Proveniens: Vinst nr 3 i höstutlottningen 1996 från Handelsbankens Konstförening. Informationsblad samt foto medföljer.

Bruksslitage, fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Totalhöjd 44 cm.

Bruksslitage, fläckar.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 2 978