GOLVUR, Mora, kurbits, trä, bär datering 1838.

371685. GOLVUR, Mora, kurbits, trä, bär datering 1838.

Lod samt pendel finns.
Totalhöjd ca 203 cm.

Bruksslitage, skador/sprickor, krakelyr, senare bemålning, lod saknar rep, kompletterat, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Lod samt pendel finns.
Totalhöjd ca 203 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 2 678