SAMLING PORSLIN, 3 delar, Kina och Japan 1900-tal.
371637. SAMLING PORSLIN, 3 delar, Kina och Japan 1900-tal.
Vas från Japan med dekor i rostrött, blått och guld, höjd 17,3 cm, tallrik från Japan med blomdekor, diameter 29,5 cm,
Vas från Kina med dekor i famille verte, höjd 21 cm.
Bruksslitage och den kinesiska vasen med mindre avslag vid mynningen.