SAMLING PORSLIN, 3 delar, Kina och Japan 1900-tal.

371637. SAMLING PORSLIN, 3 delar, Kina och Japan 1900-tal.

Vas från Japan med dekor i rostrött, blått och guld, höjd 17,3 cm, tallrik från Japan med blomdekor, diameter 29,5 cm,
Vas från Kina med dekor i famille verte, höjd 21 cm.

Bruksslitage och den kinesiska vasen med mindre avslag vid mynningen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 245