PINNSTOLAR, ett par, "Nesto", Nässjö stolfabrik AB, trä, 1900-tal.

371518. PINNSTOLAR, ett par, "Nesto", Nässjö stolfabrik AB, trä, 1900-tal.

Märkta undertill. Modell A10 och B10.
Sitthöjd 40 cm.

Bruksslitage, färgsläpp, senare bemålning, en ryggpinne på en stol med skada och tejplagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sitthöjd 40 cm.

Antal besök: 4 984