371447. HERRCYKEL, 28", Husqvarna, 1950-tal.
Herrcykel från Husqvarna, rödlackerad med vitlackerad mittremsa. Verktygslåda/kit på vänster sida av pakethållaren.
På ramen en etikett märkt, Sverige Lopps Prövad
Ramnummer H374089
Bakhjul, Novo Special CN, 53 09.
Smärre slitage, smärre färgbortfall samt överstigningsmärken på toppram. Hjulen utan luft.
Ramnummer H374089