371423. BESTICK, 91 delar, silver, "Patricia", MEMA, Linköping 1900-talets andra hälft.
Bestående av; 12 bordsknivar, 12 bordsgafflar, 12 bordsskedar, 13 smörgåsknivar, 14 smörgåsgafflar, 12 dessertskedar, 12 kaffeskedar, 2 smörknivar, smörknivsställ, såsslev.
Total vik exkl knivar med blad i rostfritt stål ca 2210 g.
Bruksslitage.