ALFRED KOLBEN. ”Vallmofält, 1916". Blommande vallmo i skuggan av ett träd framför en bred korridor.

371099. ALFRED KOLBEN. ”Vallmofält, 1916". Blommande vallmo i skuggan av ett träd framför en bred korridor.

Olja på kartong, signerad nere till höger och daterad och inskriven a tergo 1916, originalram. Mått ca. 46 x 32,5 cm.

Låg ålder ordspel, ram gnuggade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 145