ORIENTALISKA FÖREMÅL, 5 delar, porslin, 1900-2000-tal.

37101. ORIENTALISKA FÖREMÅL, 5 delar, porslin, 1900-2000-tal.

2 fat, 2 bojaner, vas. Bojanernas höjd ca 18-29 cm.

Bojan, blåvit dekor, skador på lock och mynningsöppning.
Bojan, polykrom dekor, mynningsnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 587