BESTICK, ca 47 delar, trä och mässing, trol Indien, 1900-talets andra hälft.

371013. BESTICK, ca 47 delar, trä och mässing, trol Indien, 1900-talets andra hälft.

Bestående av
6 knivar (längd ca 20,5 cm)
5 gafflar (längd ca 19 cm)
6 skedar ( längd ca 18 cm)
8 smörgås gafflar (längd ca 14,7 cm)
8 teskedar (längd ca 12,3 cm)
11 efterättskedar (längd ca 15 cm)
2 uppläggningsbestick
smörkniv.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bestående av
6 knivar (längd ca 20,5 cm)
5 gafflar (längd ca 19 cm)
6 skedar ( längd ca 18 cm)
8 teskedar (längd ca 12,3 cm)
2 uppläggningsbestick
smörkniv.

Slitage.

Antal besök: 2 697