SATSBORD, 3 delar, Källemo, troligen Yngve Ekström, 1900-talets andra hälft.

370800. SATSBORD, 3 delar, Källemo, troligen Yngve Ekström, 1900-talets andra hälft.

Teak och ek. Handsignerade Källemo.
Stora bordet 80 x 35 cm, höjd 42 cm.
Små borden 35 x 35 cm, höjd 39 cm.

Bruksslitage, märken på stora bordets skiva.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 947