10 kaffekoppar, höjd 7 cm 9 kaffefat, diameter 12,5 cm 12 assietter, diameter 17,5 cm.
Ålders samt bruksslitage. 3 kaffekoppar med nagg samt spricka. 1 kaffefat med nagg.