370483. TESERVISDELAR, 15 delar, "Bengali", Rörstrand, samt "English Gardens", Johnson Bros, England, porslin, omkring 1900-talets mitt.
Märkta undertill.
Bengali (sortering I-III):
6 fat.
6 koppar.
1 tekanna med lock.
English Gardens:
1 sockerskål med lock.
1 mjölksnipa.
Bruksslitage, krakelyr, missfärgningar, smärre nagg.