NIPPERASKAR och DOSA, silver, 5 st, 1900-tal.

370430. NIPPERASKAR och DOSA, silver, 5 st, 1900-tal.

Längder 3,3 resp 3,5 cm.
Diam 2, 2,5 resp 5,5 cm.
Den runda dosan med diam 2,5 cm stämplad 830S, övriga 800.
Vikten för 5 dosor 86 g.
En dosa med filigranarbete, stämplad med femuddig stjärna i oval, medföljer; Vikt 11 g.

Ålders- och bruksslitage.
Den större runda dosan med monogramgravyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längder 3,3 resp 3,5 cm.
Diam 2, 2,5 resp 5,5 cm.
Vikten för 5 dosor 86 g.

Ålders- och bruksslitage.

Antal besök: 1 930