DALAHÄST, bemålat trä, Mora, tidigt 1900-tal.

370376. DALAHÄST, bemålat trä, Mora, tidigt 1900-tal.

Längd 14, höjd 15 cm
Märkt Mora över bröstet.

Träbortfall vid öronens ytterkanter samt sprickor varav en kraftig, färgbortfall och bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 14, höjd 15 cm
Märkt Mora över bröstet.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 259