MATSERVIS, ca 53 delar, "Exclusiv", Rörstrand, porslin, 1900-tal.

370072. MATSERVIS, ca 53 delar, "Exclusiv", Rörstrand, porslin, 1900-tal.

10 mattallrikar.
11 förrättstallrikar.
11 djupa tallrikar.
12 efterrättstallrikar.
4 uppläggningsfat + 3 uppläggningsskålar, längd 22 - 36 cm.
1 tillbringare.
1 såsskål på fot.

Bruksslitage, minutiösa glasyrnagg, smärre fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

10 mattallrikar.
11 förrättstallrikar.
11 djupa tallrikar.
12 efterrättstallrikar.
1 tillbringare.
1 såsskål på fot.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 606