Kandelabrar 1 par, för tre ljus vadera, mässingskant nedtill, dat 1931, höjd ca 22 cm. Ljusstakar, 1 par, GAB 1961, höjd ca 18 cm.
Ljuspipa/arm på kandelaber böjd. Slitage, repor.