PARTI KERAMIK/PORSLIN, 9 delar, bland annat Börje Skohg Gustavsberg.

36976. PARTI KERAMIK/PORSLIN, 9 delar, bland annat Börje Skohg Gustavsberg.

Väggplakett, "Uppland Kungsängslilja" Gustavsberg, 34 x 21 cm.
Väggplakett, dekor av fiskar, Börje Skohg Gustavsberg, 24,5 x 26,5 cm.
Vas, dekor av blommor, Rörstrand, höjd ca 23 cm.
Vas med hänkel, dekor av blommor, Rörstrand, höjd ca 16,5 cm.
5 delar, "Röd rubin", Upsala-Ekeby/Gefle.

Slitage, märken, krackelyrer.
Mindre nagg på en skål "Röd rubin".

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, märken, krackelyrer.

Antal besök: 1 968