369661. SKÅL, på fot samt vas, glas, etsad dekor av blommor, Lisa Bauer, Kosta, 1970-tal.
Skål på fot, övre diameter 19,5, höjd 18 cm
Vas med höjden 10,5 cm.
Ej signerade, märke om 2 mm på övre delen av skålen på fot, vasen med små märken på fotringen.