JEAN MICHEL FOLON / MAX ERNST. KONSTBOK. "Ein Baum stirbt" med färglitografi.

369658. JEAN MICHEL FOLON / MAX ERNST. KONSTBOK. "Ein Baum stirbt" med färglitografi.

24 Aquarelle mit einem Vorwort des Künstlers und einer Originallithographie von Max Ernst. Jean Michel Folon. . Weber, Geneve, 1974 1st tyska upplagan. Med en originalfärglitografi av Max Ernst und 24 ffärgplanscher efter akvareller av Jean Michel Folon.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 233