VASER, 2 st. Glas, Bengt Heintze, Kosta, delvis 1983, signerade.

369530. VASER, 2 st. Glas, Bengt Heintze, Kosta, delvis 1983, signerade.

Vaser med frostad yta samt dekor i blå toner
Vas, klotformad samt övre oregelbunden form, yttre diameter ca 20, höjd 22 cm, signerad Kosta B Heintze 1983
Vas med vriden dekor, övre diameter 17,5, höjd 22 cm, signerad B Heintze Kosta, otydligt årtal.

Repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Repor.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 412