369505. KLEINES ROMANTIKER-GEMÄLDE. Människor med kor på en fjällsjö, troligen alpint landskap.
Olja på duk, daterad omkring 1860/1880, osignerad, gyllene ram. Mått ca. 36 x 40 x 6 cm, målning 20 x 25 cm.
Orengjorda, ram något stötte och förgylld yngre.