KAFFEKOPPAR MED FAT, 11 st, Rörstrand samt KOPP MED FAT, omärkt, jugend, 1900-talets början.

369296. KAFFEKOPPAR MED FAT, 11 st, Rörstrand samt KOPP MED FAT, omärkt, jugend, 1900-talets början.

11 kaffekoppar med 13 fat, dekor av rosa blommor, Rörstrand, koppens diameter ca 8, höjd 7,5 cm.
Kopp med fat, dekor av rosa blomma samt gröna blad, koppens diameter 6,5, höjd ca 6 cm.

Bruksslitage. Fat och koppar Rörstrand med mindre nagg samt en kopp missfärgad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 4 054