MATSERVIS, 24 delar, porslin, juldekor, Rörstrand och Göteborg, 1900-tal.

369215. MATSERVIS, 24 delar, porslin, juldekor, Rörstrand och Göteborg, 1900-tal.

Terrin med tomte, Göteborg, höjd 16 cm, diameter 24 cm.
Övriga 23 delarna från Rörstrand.
10 djupa tallrikar, diameter 21 cm.
6 tallrikar, diameter 21 cm.
6 tallrikar, diameter 18 cm.
Kanna, höjd 14 cm.

3 tallrikar med nagg.
Förekomst krackeleringar och slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 tallrikar, diameter 21 cm.
6 tallrikar, diameter 18 cm.
Kanna, höjd 14 cm.

3 tallrikar med nagg.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 153