STOLAR, 4 st. Gustavianska. Pehr Andersson, Typ VI, Lindome, Greggered, 1800-talets början.

369193. STOLAR, 4 st. Gustavianska. Pehr Andersson, Typ VI, Lindome, Greggered, 1800-talets början.

Två stolar signerade PASL.
Total höjd 81 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage.
Delvis maskstunget. Smärre skador på tyg på sitsars undersida.

Gör en kostnadsfri värdering!

Två stolar signerade PASL.
Total höjd 81 cm.

Antal besök: 1 391