YTTERFODER, porslin, Jugend, 1900-talets första hälft.

369162. YTTERFODER, porslin, Jugend, 1900-talets första hälft.

Diameter 20,5 respektive 21,5, höjd 17,5 respektive 18,5 cm.

Bruksslitage, krackeleringar samt ett mindre glasyrbortfall. Mindre spricka i ena ytterfodrets kant.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 655