SVEN AAGE HOLM SÖRENSEN. Tillskriven. Bordslampa, 1950-tal.

369109. SVEN AAGE HOLM SÖRENSEN. Tillskriven. Bordslampa, 1950-tal.

Hänge för omvandling till vägglampa. Svart stativ, gullackad skärm i plåt. Höjd ca 33, längd 17, bredd 16 cm.

Skärmen med bucklor, åldersrelaterat slitage.
Elfunktionen ej testad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Elfunktionen ej testad.

Antal besök: 2 007