HILMER JOHANSSON. Man med paket, träskulptur,Döderhult,Oskarshamn, 1953.

368535. HILMER JOHANSSON. Man med paket, träskulptur,Döderhult,Oskarshamn, 1953.

Höjd 20 cm.
Under sockeln är skulpturen signerad "Hilmer Johansson, Döderhult, Oskarshamn, 1953".
Skuret och delvis bemålat trä.
Skuren i ett stycke.

Ålders- och bruksslitage.
Sockeln med lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 20 cm.
Skuren i ett stycke.

Ålders- och bruksslitage.
Sockeln med lagning.

Antal besök: 2 695