LAMPFOT av tapetvals, trä och mässing.

368382. LAMPFOT av tapetvals, trä och mässing.

Lampfot av gammal tapetvals, lampskärm i pagodform. Höjd inklusive fäste 56, total höjd 62 cm.

Proveniens Hedbergska samlingen.

Ålders- och bruksrelaterat slitage.
Elfunktionen ej testad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Elfunktionen ej testad.

Antal besök: 2 646