SKULPTURER, 5 st. Göran Wärff, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft.

368315. SKULPTURER, 5 st. Göran Wärff, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft.

Glasskulpturer med figurscener samt motiv av renar
Längd 6,5-18 cm
Ena signerad Kosta 96736 Wärff.

Repor på skulpturernas undersida, samt enstaka tillverkningsdefekter i dekor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 6,5-18 cm

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 4 303