BESTICKSERVIS, silver, 136 delar, Carl Hoff, Helsingborg, 1920-tal. Total vikt (exkl knivar med rostfria blad) 5033 gram.

36829. BESTICKSERVIS, silver, 136 delar, Carl Hoff, Helsingborg, 1920-tal. Total vikt (exkl knivar med rostfria blad) 5033 gram.

12 gafflar, längd 21,5 cm.
12 knivar med rostfria blad, längd 25,5 cm.
12 skedar, längd 21,5 cm.

12 gafflar, längd 18,5 cm.
12 knivar med rostfria blad, längd 21 cm.
12 skedar, längd 18,5 cm.

12 fiskgafflar, längd 18 cm.
12 fiskknivar, längd 21,5 cm.

12 bakelsegafflar, längd 14,5 cm.
12 smörknivar, längd 16 cm.
12 teskedar, längd 13 cm.
4 uppläggningsskedar, längd 14 - 21,5 cm.

Knivar med rostfria blad vikt totalt 1617 gram.

Slitage. Gravyrdekor.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 gafflar, längd 21,5 cm.
12 skedar, längd 21,5 cm.

12 gafflar, längd 18,5 cm.
12 skedar, längd 18,5 cm.

12 fiskgafflar, längd 18 cm.
12 fiskknivar, längd 21,5 cm.

12 smörknivar, längd 16 cm.
12 teskedar, längd 13 cm.

Slitage. Gravyrdekor.

Antal besök: 1 666