5 vaser,olika glasyrer, monogramsignerade samt daterade 1917, en av vaserna med otydlig datering, höjd 11 cm.
2 skålar, dekor apor,olika glasyrer, signerade B.Kamph samt daterade 1906, höjd 9 cm.
2 fat, dekor ödlor, höjd 5,5 cm.
Bruksslitage, krackelyrer, glasyrdefekter. Ett fat med ödlerdekor har en nagg.