UPPSATSSKÅL med LOCK, silver, empir, Lars Löfgren, Hudiksvall, 1833. Vikt 446 g.

368055. UPPSATSSKÅL med LOCK, silver, empir, Lars Löfgren, Hudiksvall, 1833. Vikt 446 g.

Längd 26, höjd 27 m. Ciselerad dekor av godronnering på lock samt skål. Handtag med voluter.

Fåtal repor, skador på knopp, senare lagning på två fötter.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 437