Skål på klockformad fot, märkt Kosta 52451, Lindstrand
20,5 cm, bredd 20,5 cm
Proveniens Hedbergska samlignen.
Bruksslitage.
20,5 cm, bredd 20,5 cm
Bruksslitage.