DOSOR, 2 st, silver samt den ena med invändig förgyllning. Vikt ca 220 gram.

367815. DOSOR, 2 st, silver samt den ena med invändig förgyllning. Vikt ca 220 gram.

En dosa med oidentifierade stämplar samt Chester 1897. En dosa med stämplar från Prag 1833.

Bruksslitage, bucklor, repor. Den engelska dosan med lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 965