367724. JOS. ”Utsikt över två hus på floden”, olja på duk, skylt., ej daterad.
”Vy över två hus på floden”, olja på duk, skylt.(förmodligen JOS MÜNCHEN), inte dat.
Mycket fin landskapsmålning med ram. Idylliskt och romantiskt landskapslandskap.
Mått: 74,5 x 94,5 cm (höjd x bredd).
Mycket bra tillstånd av bevarande. Ram delvis stötte.