KANNA, keramik, med tennlock, reielfdekor, Tyskland.

367477. KANNA, keramik, med tennlock, reielfdekor, Tyskland.

Reliefdekor. "Germanische Sænger, Hermann Enlfuhrt Thusnelda Sugests Racheschwur". Höjd ca 45 cm.

Slitage, repor, lockets fästning med skada.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 613