KRUTFLASKA, jakttyg med tillbehör, Sverige 1700-tal.

367067. KRUTFLASKA, jakttyg med tillbehör, Sverige 1700-tal.

Krutflaska i trä med beslag av järn och med flera jakttyg upphängda på läderrem, samlingsnummer 104 på metallbricka finns

Proveniens: Hedbergska samlingen, Bjärsjölagårds slott.

Åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Åldersrelaterat slitage.

Antal besök: 2 297