LOCKASK i silver med sten, Carl Gustav Hallberg, Stocholm, totalvikt 1,626 gram.

367036. LOCKASK i silver med sten, Carl Gustav Hallberg, Stocholm, totalvikt 1,626 gram.

Höjd 9 cm, längd 22 cm, djup 14 cm
Stämplad med CGH Kattfott S Stockholm S7 (1920), totalvikt 1,626 gram
Graverad med Kapplöpningssällskapets Stora pris, Ulriksdal 1959
Proveniens: Hedbergska samlingen, Bjärsjölagårds slott.

Två mindre intryckningsbulor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Två mindre intryckningsbulor.

Antal besök: 1 579