BURMESISKA DHA, 2 st, sent 1800-tal.

367030. BURMESISKA DHA, 2 st, sent 1800-tal.

Dha med handtag av trä, Burma, sent 1800-tal, längd 79-81 cm

Proveniens: Hedbergska samlingen, Bjärsjölagårds slott.

Åldersrelaterat slitage och något lösa handtag.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 461