ASK med lock i silver med förgyllning, Carl Gustav Hallberg, vikt 210 gram.

366646. ASK med lock i silver med förgyllning, Carl Gustav Hallberg, vikt 210 gram.

Höjd 4 cm, längd 14 cm, bredd 10,5 cm, stämplad C GHallberg Kattfot S Stockholm R7 (1919), vikt 210 gram
Graverad Marja 3/9 1926

Proveniens: Hedbergska samlingen, Bjärsjölagårds slott.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Graverad Marja 3/9 1926

Bruksskick.

Antal besök: 1 279