366478. SKULPTUR, föreställande sittande halvnaken kvinna, brons, senare gjutning efter Amedeo Gennarelli, samtida.
På svart stensockel. Signerad A. Genarelli, A7.280. Märkt J.B Deposee, Bronze garanti Paris.
Höjd inklusive sockel 25 cm.
Bruksslitage.