Byråspegel, björk, höjd 55 cm.
Väggur, ek, höjd 70 cm.
Fotpallar, 2 st, 1800-tal, diameter 31 cm.
Syskrin, björk, inläggningar i mahogny, längd 25 cm.
Slitage, pallar något maskstungna, vägguret saknar del av överdel, byråspgel med skada på lådan.
Väggur, ek, höjd 70 cm.