FAT, 2 st fajans. Frankrike Moustiers, 1700-tal. Olerys & Laugier, dekor av Pelloquin.

366402. FAT, 2 st fajans. Frankrike Moustiers, 1700-tal. Olerys & Laugier, dekor av Pelloquin.

Dekor av jaktscen i muffelfärger, bården med blomstergirlander. Silverform. Diameter 27 cm
Proveniens: Hedbergska samlingen, Bjärsjölagårds slott.

Lätt kantnötning. Åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 142