MATTOR, 4 st, persiska samt Indo-Hamadan, 126x64, 87x64, 66x91 samt 40x60 cm.

366319. MATTOR, 4 st, persiska samt Indo-Hamadan, 126x64, 87x64, 66x91 samt 40x60 cm.

Persisk matta med medaljongmotiv och floral dekor mot blekt röd botten, 126x64 cm
Persisk matta med medaljongmotiv och floral dekor mot röd botten, 87x64 cm
Persisk matta med medaljongmotiv, etikettmärkt Ikea, 66x91 cm
Indo-Hamadan, ettikettmärkt Ikea, 40x60 cm
Proveniens: Hedbergska samlingen.

Bruksskick
Slitage
Slitna anlupna fransar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick
Slitage
Slitna anlupna fransar.

Antal besök: 2 285