DOCKA, biskvihuvud, läderkropp och massa, märkt "1500 2 3/4 Germany".

366000. DOCKA, biskvihuvud, läderkropp och massa, märkt "1500 2 3/4 Germany".

Huvud märkt "1500 2 3/4 Germany".
Blundögon.
Längd ca 57 cm.

Slitage, krackelyrer, färgbortfall, fläckar, en fot med lagning. Retuscher/senare bemålning på massakropp samt ögonlock. Ställvis sprickor på massa.
Ställvis kraftigt slitage på läder samt i behov av renovering vid leder. Peruk limmad. Kläder med mindre fläckar, lagningar, skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Blundögon.
Längd ca 57 cm.

Antal besök: 1 263