KRUKA, porslin Kina 1800-tal.

365989. KRUKA, porslin Kina 1800-tal.

Blåvit underglasyrdekor av växter och fantasidjur. Celadontonad glasyr. Trälock. Höjd 23,3 cm.

Krackelerad glasyr, fabriksmistor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 218