GOLVFOTOGENLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft.

365954. GOLVFOTOGENLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft.

Golvfotogenlampa med höjden 157 cm, inklusive brännarrör
Kvadratisk lampfot på kulfötter.

Lampfot med skador såsom bristning i skarvar samt kulfot med skador, bucklor samt viss missfärgning, ej genomgången.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 2 016